piątek, 15 stycznia 2016

Ptasia "stołówka" w 2016 ;)


Ptaszki były, są i będą, ale żeby było ich więcej do oglądania to trzeba je zwabić dokarmiając (albo dokarmiać wabiąc - jak kto woli ;)
Będąc nieskromną muszę stwierdzić, że moje ptaszki ze mną mają dobrze! Codziennie świeża dostawa pysznych, ptasich smakołyków i sprawa załatwiona. 
Zadziwiające jest to, że co roku zjawiają się w mojej stołówce inne ptaki. Klasyki oczywiście to wszędobylskie sikorki, których jest raz więcej, raz mniej ale nigdy nie zawodzą. W ubiegłym roku często gościły u mnie dzięcioły, natomiast w tym roku na raz widziałam jednego dużego i dwa młode, ale tylko opodal na lipie. Do stołówki jakoś nie zaglądają, może to dlatego, że tej zimy (tak to umownie nazwijmy) stołówkę zawładnęły sójki. raz widziałam nawet osiem sztuk, ale do karmnika przylatują zawsze pojedynczo. Widać niechętnie się dzielą z innymi, a sikorki to zlatują im z drogi na kilometr. W końcu trzeba im przyznać, że robią wrażenie szczególnie gdy nastroszą piórka ;)
Ulubionym smakołykiem sójek są... włoskie orzechy... a to im się trafiło, co nie?Pogoda dla mojego karmnika nie jest zbytnio łaskawa, raz zasypie śniegiem, że nic nie wystaje, to znowu deszcz zatopi jedzonko... dzielnie jednak sytuację na bieżąco opanowujemy.
Liczę, że mimo wszystko jeszcze ktoś ciekawy wyląduje na mojej stołówce, a ja go przyłapię na tym z aparatem :)A wam jak się rozpoczął ten Nowy Rok? Macie jakieś postanowienia Noworoczne? Tak w ogóle czy da się zrealizować takie postanowienie? Ciekawa jestem czy komuś się udało :)
Ja zadania dla siebie wolę wymyślać na bieżąco... ;)

Stołówka ptasia serwuje  dzisiaj słoninkę, orzechy włoskie i resztki różnorodnych nasion, których już nie wykorzystam. Stołówka domowa to zupa cebulowa (rym niezamierzony!) :)))


                         Po 2016 buziaków dla każdego z osobna ;)
                                                  bZuzia

6 komentarzy:

 1. Taka stołówka dla ptaszków to marzenie. A jaka przyjemność w obserwowaniu stołowników :-). Pozdrawiam i zapraszam do mnie :-).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Korzystam z tego obserwowania codziennie. Powoli przyzwyczajamy się z ptakami nawzajem, już bidulki nie muszą odlatywać gdy tylko mają coś w dziobku.
   Pozdrawiam serdecznie!

   Usuń
 2. Sama będąc ptakiem, chętnie stołowałabym się w takim miejscu. Świetny pomysł na pomaganie ptakom w czasie mrozów, a przy okazji doskonały element dekoracyjny ogrodu. Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ptaki chętnie tutaj przylatują i jest ich z dnia na dzień coraz więcej. Co prawda nie wierzę żeby zwróciły jakąś szczególną uwagę na estetykę mojego karmnika, ale dla mnie to jednak ma znaczenie ;)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 3. Piekna ta stolowka, jak z kolorowego czasopisma, a ta choinka z szyszeczek modrzewia to najladniejsza. U nas ptaszki jakos nas omijaja w tym roku, moze boja sie kota? Pozdrawiam z mroznej krainy :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do mnie w ubiegłym roku wcale nie chciały przylatywać, nawet sikorek było mało. W tym roku było co oglądać, choć koty ciągle do nich zaglądały, na szczęście piórek nie znajdywałam ;)

   Usuń